online site builder

Sopron FolkFest

2019. június 20-21-22-23.

NÉPTÁNCFESZTIVÁL – sokszínű kulturális kavalkád
NÉPTÁNC – népzene, világzene, jazz és tánczene a MINŐSÉG jegyében!

Programok - Mesés tér (Fő tér)

2019. június 21. (péntek)

18.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat
19.00 Háry János csodálatos története - Boka Színház előadása a soproni Kacagányok segítségével
20.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat

2019. június 22. (szombat)

16.00 Drazsé zenekar - Gyermekműsor
17.00 Hangszersimogató – interaktív népzenei program gyermekeknek a Figurás Banda előadásában
18.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat
19.00 Mesefolyam – Meseszó Egyesület
20.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat
21.00 Mesekocsma – Meseszó Egyesület 

2019. június 23. (vasárnap)

16.00 Dudora együttes gyermekkoncertje
17.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat
18.00 Sanzonok - Varjaskéri Anita ének, Erős Sándor harmonika
19.00 HOPPAA! – Tarkabarka Kompánia (Lichtenstein) – egy meglepetésekkel tűzdelt bohózat 

Mobirise

Programok - Fesztiválszínpad (Várkerület)

2019. június 21. (péntek)

17.00 Brass Line - fúvószenekar
17.30 Néptáncgála - Sopron FolkFest
18.00 Megnyitó
18.15 Néptáncgála - Sopron FolkFest
19.30 Blues Hangers
21.00 Sonny and his Wild Cows (rock’n roll zenekar) 

2019. június 22. (szombat)

10.30 Gyermekcsoportok bemutatója - Sopron FolkFest
15.00 Ifjúsági csoportok bemutatója - Sopron FolkFest
16.00 Quartetto Swing
17.30 „Pogányt vittünk, keresztényt hoztunk” – Vendégünk Vas megye: táncok és népszokások eredeti gyűjtések alapján
19.00 Néptáncgála - Sopron FolkFest
20.30 Parno Graszt zenekar

2019. június 23. (vasárnap)

15.00 Néptáncgála: Gyermek-, ifjúsági és felnőtt csoportok bemutatója- Sopron FolkFest
16.30 IRAM – Cimbaliband és Danics Dóra koncertje
18.00 Soproni Horvát Napok Gálaműsora 

Mobirise

Meghívott vendégek

• Árvalányhaj Néptáncegyüttes (Mezőmadaras - Erdély)
• Csali Néptáncegyüttes (Somorja)
• Ispiláng és Kópic Néptáncegyüttes (Gencsapáti)
• Ungaresca Táncegyüttes (Szombathely)
• Béri Balogh Ádám Táncegyüttes (Körmend)
• Partium AMI (Körmend), Dr. Pesovár Ferenc AMI (Szombathely) néptánc csoportjai
• Horvát csoportok - Soproni Horvát Napokon résztvevő csoportok 

Házigazda

• Sopron Táncegyüttes (Sopron)
• Pendelyes Táncegyüttes (Sopron)
• Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI néptánccsoportjai
• Kacagány-Senior Táncegyüttes
• Fajkusz Banda, Lövői zenekar, Figurás Banda