Vissza az előző menübe
Folk7vége
Virtuális rendezvénytér Győr-Moson-Sopron megyében 2020.11.28. Szombat
HASZNÁLATI ÚTMUTATÓ AZ ONLINE KURZUSOKHOZ ÉS VETÉLKEDŐKHÖZ:
1. Linkre kattintva megnyílik a kurzus oldala 2. Kattintsunk a Jelentkezés gombra 3. Ha nem vagyunk belépve vagy még nem regisztráltunk kattintsunk a megfelelő szövegre (Belépés vagy Regisztráció) 4. Végezzük el a műveletet (regisztráció majd belépés) 5. Belépés után ismét a jelentkezés gombra kattintva adjuk meg a belépési jelszót. 6. Sikeresen beléptünk! A későbbiekben nem kell újra belépnünk ha nem lépünk ki, mert a böngésző megjegyzi azt. A kurzus linkjére kattintva egyből bent vagyunk a csoportban. 7. A VIDEOKONFERENCIA gombra kattintva el is kezdhetjük az élő adás közvetítését. A vetélkedő esetében kezdjük meg a kitöltést. 8. Kiegészítő anyagot is raktunk fel a csoportokba hallgatók számára. EGYÉB: A vetélkedő esetében a program automatikusan állítja össze a tabellát, amit a versenyzők is nyomon követnek.
10.00 Online tánckurzus:
- Gyermek korosztály: Rábaközi játékok (a Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI néptáncpedagógusai);
- Ifjúsági korosztály: Vág-Garam közi táncok (Soproni Pendelyes Kulturális Egyesület, Sopron Táncegyüttes vezetői: Varga Friderika és Linczenbold Maximilián);
- Felnőttek - Nadabi táncok(Soproni Pendelyes Kulturális Egyesület, Sopron Táncegyüttes vezetői: Varga Friderika és Linczenbold Maximilián)
10.00 Kiscsőszi Folk7vége
10.00 Online képzés - népdaloktatás (Gubinecz Ákos: somogyi táncdallamok és zalai szokásdallamok).A képzésen az első 40 bejelentkezőt tudjuk fogadni!
12.00 Néprajz, néptánc, népzene témájú filmek (egész nap megtekinthető):
- A magyar csárdás 2. rész
- A magyar csárdás 8. rész
- Mundruc
14.00 Betekintés a népi kismesterségek világába Csíki Lóránt vezetésével:
ördöglakat és népi hangszerek készítése (az előzetesen jelentkezők számára a szükséges anyagokat biztosítottuk – ettől függetlenül a képzés nyitott, azon bárki részt vehet). Anyagszükséglet-ördöglakat: bőrdarab, bőrszál, 2 db lyukas fagolyó; Anyagszükséglet-hangszerek: falap, rafia, selyempapír, csiszolórúd, csiszolóvászon, japán keserűfű (15-20 cm). A képzésen az első 40 bejelentkezőt tudjuk fogadni!
16.00 Néprajzi vetélkedő - online feladatlapokkét korosztályban (1-12 és 12-99+ év) - értékes nyereményekkel (a Magyar Kultúra Kiadó Digitanár alkalmazás és a Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI támogatásával)!
Szent Miklóstól Új esztendőig
18.00 Koncz Gergő: Magyarpalatka című lemezének bemutatója
Az esemény a Hagyományok Háza Hálózat programjainak keretében, a Hagyományok Háza támogatásával valósul meg!
Támogatók-együttműködők:
Csoóri Sándor Alap, Dunatáj Alapítvány,Győr-Moson-Sopron megye művészeti csoportjai, Hagyományok Háza, Magyar Kultúra Kiadó – Digitanár alkalmazás, Nyugat-Magyarországi Néptáncszövetség, Örökség Nemzeti Gyermek és Ifjúsági Népművészeti Egyesület, Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és AMI, Sopron Megyei Jogú Város Önkormányzat, Soproni Petőfi Színház, Sztanó Hédi film- és televíziós rendező, néptáncművész, ethnográfus