2017 június 14 szerda - 18:43:59         Írta: Sipos Ferenc         Hozzászólás: 0

Sopron FolkFest - részletes műsorok

2017. 06. 16. péntek
17.00-17.20 Zenél a Fajkusz Banda
17.20-17.55 Sopron FolkFest bemutatkozó műsora 1.
1. Pendelyes Táncegyüttes Sipos Ferenc - Rábaközi képek
2. Csali Néptáncegyüttes Nagy Myrtill, Madocsai Imre - Csóti réten, táncok Borzováról
3. Pendelyes Táncegyüttes Sipos Ferenc - Szilágysági táncok
4. Petőfi Alapfok 1. évfolyam Gerlecz Edit, Gerlecz László - Kerge birkák, malackák

17.45 A táncosok bevonulása, közös tánca a színpad előtt, mellett
18.00 MEGNYITÓ
18.10 Sopron FolkFest bemutatkozó műsora 2.
1. Sopron Táncegyüttes Oláh Attila - Magyarbődi táncok és Bodrogközi oláhos
2. Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes Nagy Myrtill, Madocsai Imre, Juhász Sándor - Felcsíki táncok
3. Csallóközi Táncegyüttes Oláh Attila - Táncok a Mezőségről (Mezőkeszüi és Ördöngösfüzesi táncok)
4. Sopron Táncegyüttes Nagypál Anett, Kádár Ignác - Tyukodi táncok

2017. 06. 17. szombat
15.00 Az Országos Soproni Szóló Néptáncverseny soproni díjazottjainak bemutatója
1. Gerlecz Gábor: Somogyi kanásztánc
2. Nagy Fáta - Bognár Adrián, Varga Annamária – Koman Huba, Tátrai Dóra – Szabó Kristóf: Szilágysági csárdás és ugrálós
3. Bognár Adrián: Botoló, Kőhalmi Ádám: Felső-Tisza-vidéki verbunk
4. Szentes Emma - Kőhalmy Ádám, Nágel Anna - Boros Ákos: Tyukodi lassú és friss csárdás
5. Gerlecz Gábor: Palatkai korcsos és sűrű magyar
6. Kovács Kata – Horváth Máté: Palatkai táncok
7. Gerlecz Gábor: Kalotaszegi legényes
8. Tóth Viktória - Bognár Adrián: Bagi csárdás
9. Tóth Petra - Szabó Valter: Tyukodi lassú és frisscsárdás
10. Szabó Valter: Széki sűrű és ritka tempó
11. Kilyenfalvi Áron: Legényes (Poncsa Fekete János – Bogártelke)
12. Kocsis Tímea – Fajkusz Levente: Mérai táncok
13. Össztánc (palatkai)

16.00 Ifjúsági és gyermek csoportok műsora (Pendelyes Táncegyüttes, Soproni Petőfi Sándor Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola műsora, kísér a Fajkusz Banda)
1. Moldvai táncok Petőfi Alapfok 3-4. évfolyam Szabóné Molnár Andrea, Gerlecz László
2. Rábaközi táncok Petőfi Alapfok 5-6. évfolyam Szabóné Molnár Andrea, Gerlecz László
3. Felső-Tisza-vidéki Pendelyes Táncegyüttes Horváth Zsófia, Sipos Ferenc
4. "Tüzes villám cikázik" Petőfi Alapfok 2-3. évfolyam Kürti Zita, Maráz István
5. Verbunk és friss csárdás Petőfi Alapfok 5-6. évfolyam Szabóné Molnár Andrea, Gerlecz László
6. Dél-alföldi oláhos és páros ugrós- Petőfi Alapfok 3-4. évf. Szabóné Molnár Andrea, Gerlecz László
7. Szilágysági táncok Pendelyes Táncegyüttes Horváth Zsófia, Sipos Ferenc

18. 00 Gálaműsor I. (Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes - Somorja, Csallóközi Táncegyüttes - Dunaszerdahely, Sopron Táncegyüttes, kísér a
Fajkusz Banda)
1. Csallóközi Táncegyüttes Oláh Attila - Mezőkölpényi táncok
2. Csali Ifjúsági Néptáncegyüttes Nagy Myrtill, Madocsai Imre, Juhász Sándor - Felcsíki táncok
3. Sopron Táncegyüttes Nagypál Anett, Kádár Ignác - Nagysajói táncok
4. Csallóközi Táncegyüttes Oláh Attila – Nádas-menti táncok - Kalotaszeg
5. Sopron Táncegyüttes Nagypál Anett, Kádár Ignác - Tyukodi táncok
6. Sopron Táncegyüttes Maráz István – Pontozó (Küküllő-menti férfitánc)
7. Csallóközi Táncegyüttes Oláh Attila - Táncok a Mezőségről (Mezőkeszüi és Ördöngösfüzesi táncok)
8. Csali Néptáncegyüttes Nagy Myrtill, Madocsai Imre - Csóti réten, táncok Borzováról
9. Csallóközi Táncegyüttes Oláh Attila – Bonchidai román táncok
10. Sopron Táncegyüttes Nagypál Anett, Kádár Ignác - Felcsíki táncok

email valakinek Nyomtatóbarát változat Hír létrehozása pdf formátumban